Můj příběh

JaRaw

S tyčinkami bych nikdy nezačala nebýt obrovské pomoci mé úžasné kamarádky Markéty, která mi už pár let dodává odvahu, kuráž, výborné nápady a v neposlední řadě chuť vrhat se do neznámých vod gastronomie a zdravého stravování. To ona je vlastně mozkem celého projektu, zatímco já jsem na počátku přišla pouze s nesmělou, a v mnoha ohledech nedokonalou, vizí...

Někdy začátkem loňského roku jsem se stala, vlastně úplnou náhodou, nadšeným vitariánem. Tedy, skutečnosti, že jsem vitarián, jsem si všimla až po několika měsících. Do té doby jsem na internetu zběsile sháněla informace o tom, co to vlastně raw food znamená. A protože jsem od přírody tak trochu skeptik, snažila jsem se v první řadě najít nějaká negativa. V průběhu pátrání po nedostatcích raw, tedy syrové nebo chcete-li živé stravy, jsem postupně přestávala jíst maso, pečivo, mléčné výrobky a po pár týdnech jsem si všimla, že si jídlo už ani tepelně neupravuji. Ano, takto jednoduše se ze mě stal vitarián. Dost možná to bylo tím, že jsem žádná negativa ohledně raw stravy nikde nenašla. Naopak! Čím víc jsem zabředávala do tajů živé stravy, tím víc jsem se do svého nového životního stylu zamilovávala. Oni se vám totiž začnou otevírat úplně nové obzory. Začnete o spoustě věcí uvažovat tak trochu z jiného úhlu pohledu. Tak nějak vše vnímáte mnohem citlivěji. Najednou zjistíte, že je všechno se vším propojené, že už dále nechcete a nemůžete jen tak sobecky a lehkovážně ignorovat přírodu, zvířata, rostliny, zkrátka vše živé kolem nás.

No, a tak jsem si začala pečlivě vybírat co jíst. Přitom jsem zjistila, že je skoro nemožné koupit si v obchodě byť jen malou svačinku, která by dodala potřebnou energii a přitom nebyla doslova nadupaná cukrem, barvivy, konzervanty, různými ztuženými tuky, živočišnými produkty apod. Vlastně byla jen otázka času, kdy mě napadne ta geniálně jednoduchá myšlenka: “..a co si ty tyčinky dělat sama?” Pardon, ještě jsem se asi nezmínila, jak moc miluju sladkosti a čokoládu, že? :o)

Na jaře, na návštěvě v zahraničí jsem opět víceméně neúspěšně běhala od obchodu k obchodu a snažila se uspokojit své rozmazlené chuťové buňky. Tehdy jsem se konečně rozhodla. Jdu do toho! A abych měla jistotu, že jsem se nezbláznila díky náhlému nedostatku kvalitních, průmyslově nezpracovaných potravin, pochlubila jsem se svým nápadem Markétě…

A výsledek? Na světě jsou lahodné raw tyčinky, které vám dodají tolik potřebnou energii, ovšem bez přidaného cukru, bez konzervantů, barviv, tuků a jiných průmyslově zpracovaných nesmyslů. Jsou nabité antioxidanty, vitamíny, minerálními látkami ve vyváženém poměru. Jsou laskavé k přírodě a ke zvířatům. Neobsahují lepek, ani žádné živočišné produkty. Jsou nejen ručně vyráběné, ale i ručně balené do obalu, který je šetrný k přírodě, protože je snadno recyklovatelný.

Inu, vyrobeno s láskou k přírodě a s láskou k jídlu samému. A tak nezbývá než vám všem, podobně postiženým honbou za čistými produkty, popřát Dobrou chuť! :o)